09370559892

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.

"اخبار در دکتر تیکت"

 • ارزان ترین کشورهای جهان برای مسافرت

  ارزان ترین کشورهای جهان برای مسافرت

  گاهی هزینه و نرخ بالای سفر به برخی از کشورها، افراد را از سفر و تجربه فرهنگ های گوناگون باز می دارد. این مطلب قصد دارد تا برخی از کشورهای جهان را که در دسته ارزان ترین کشورهای جهان برای سفر شناخته می شوند معرفی کند.
  -
  cheep country
  ... بیشتر بخوانید
 • چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

  چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

  شینگن قراردادی است که در سال ۱۹۸۵ بین ۲۶ کشور اروپایی امضا شد تا افرادی که ساکن این کشورها هستند بتوانند بدون نیاز به اخذ ویزا از مرزهای یکدیگر عبور کنند. ۲۶ کشوری که شامل این قرارداد می‌شوند، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوونی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن‌اشتاین و سوئیس هستند که شرایط اخذ ویزا از آن‌ها یکسان است و با اجازه ورود به یکی از این کشورها می‌توان در مناطق دیگر هم طبق تاریخ اعلام‌شده در ویزای شینگن اقامت داشت، از طرفی دیگر اعضای این قرارداد به کسانی که ساکن یا تابع کشورهای استرالیا، ژاپن، کره جنوبی، مالزی و تعدادی از کشورهای قاره‌ی آمریکای جنوبی هستند این اجازه را می‌دهد که بدون گرفتن ویزای شینگن به مدت حداکثر ۹۰ روز به هرکدام از این ۲۶ کشور سفر کنند.
  -
  schengen
  ... بیشتر بخوانید
 • آداب سفرهای هوایی و چگونگی رفتار در هواپیما

  آداب سفرهای هوایی و چگونگی رفتار در هواپیما

  سفر با هواپیما از همان زمان که وارد فرودگاه می شوید آغاز شده و شما از همان لحظه که به سمت تحویل بار و چک شدن می روید باید بدانید که چگونه این مراحل طی می شوند . اشخاصی که برای بار اول در این موقعیت قرار می گیرند به نوعی استرس و اضطراب از ناآگاهی در آنها ایجاد میشود که با دانستن نکاتی که در ادامه برایتان خواهیم گفت رفع می گردد.
  -
  adab
  ... بیشتر بخوانید
 • چند ترفند ساده برای کوتاه کردن انتظار دریافت چمدان در پرواز

  چند ترفند ساده برای کوتاه کردن انتظار دریافت چمدان در پرواز

  حضور در سالن انتظار چمدان ها، بی تردید یکی از ناخوشایندترین بخش سفرهای هوایی بوده و این موضوع که چمدان شما یکی از آخرین چمدان های موجود در نوار نقاله باشد بسیار آزار دهنده است. اگر می خواهید در سفرهای هوایی خود قبل از همه و به عنوان نخستین نفرات، چمدان های خود را تحویل بگیرید، با وبلاگ دکتر تیکت همراه باشید.
  -
  tarfand
  ... بیشتر بخوانید