شرکت های هواپیمایی که هواپیماهایی با طرح بدنه مخصوص دارند

۱۴۰۰ ۲۹ فروردین

وست‌جت (WestJet)

ناوگان ارزان‌قیمت وست‌جت که در کلگری کانادا مستقر است، از دومین هواپیمای خود نیز با طراحی زنده (در طراحی از شخصیت‌ها و نماد‌های مشهوری که انسان‌ها با آن‌ها مانوس هستند استفاده می‌شود) رونمایی کرد. این هواپیما که یک فروند بوئینگ 737 است، با استفاده از طرح فیلم معروف دیزنی «سرزمین یخبندان (Frozen)» رنگ‌آمیزی شده است. دُم هواپیما با طرح خواهران پرنسس آنا و ملکه اِلسا طراحی شده است.

بر روی بدنه هواپیما نیز اولاف (مرد برفی) از روزی تابستانی در ساحل لذت می‌برد. برای طراحی این بدنه از 643.5 لیتر رنگ و 23 رنگ مختلف استفاده‌ شده است. همچنین در قسمت‌هایی از بدنه مواد براق برای درخشندگی هواپیما هنگام حرکت استفاده‌ شده است.

 

 

ساوت‌وست ایرلاینز (Southwest Airlines)

15 آوریل 2015 شرکت هواپیمایی ساوت‌وست ایرلاینز که در دالاس مستقر است، به مناسبت 30 سال ارایه خدمت در ایالت میسوری (Missouri) طرحی زنده بر روی یکی از هواپیماهایش ایجاد کرد. آن‌ها یک بوئینگ 737 – 700 را به نشانِ پرچم ایالت میسوری مزین کردند. این هواپیما نهمین اثر ویژه بعد از (Lone Star) لون‌اِستار در سال1990 است که برای تجلیل از ایالت تگزاس آماده شده بود. سایر ایالت‌هایی که این‌گونه طراحی را برای تجلیل داشته‌اند؛ شامل ایالت‌های آریزونا، کالیفرنیا، کلرادو، فلوریدا، ایلینوی، مریلند، نوادا، نیومکزیکو و تنسی هستند.

 

 

ایر نیوزلند (Air New Zealand)

طرح زنده هواپیمای این شرکت با طرح مجموعه فیلم‌های «هابیت (The Hobbite)» طراحی‌ شده است. این طرح برای هواپیمای بوئینگ 300 – 777 ای آر مناسب بود. «هابیت یک سفر غیر‌منتظره» طرح روی بدنه هواپیما را شکل داد. طراحی و نقاشی این هواپیما 6 روز و 400 ساعت کار، زمان برد.

 

 

اِوا ایر (EVA Air)

این شرکت هواپیمایی که در چین تایپه (تایوان) مستقر است، با همکاری شرکت سانیرو (Sanrio) ژاپن طرح شخصیت هلو‌کیتی (Hello Kitty) را برای طراحی زنده هواپیمایش استفاده کرد. شرکت ایوا ایر از یک ایرباس 200 - 300 آ در اکتبر سال 2005 برای این طراحی استفاده کرد و دومین جت را نیز در سال 2006 به جت قبلی اضافه کرد. جت اول در سال 2009 از رده خارج شد ولی شرکت هواپیمایی ایوا ایر سه جت جدید طراحی زنده با طرح هلو‌کیتی انجام داد.

 

 

کانتاس (Qantas)

این شرکت با همکاری شرکت‌های طراحی محلی، طراحی هواپیماهایش را انجام داده است. در این همکاری چهار جت نقاشی شدند که از جمله‌ی آن بوئینگ 747 با نام نالانجی دریمینگ (Nalanji Dreaming) است. نالانجی به معنی «مکان ما است» و به‌ نوعی از تعادل و هماهنگی طبیعت قدردانی می‌کند. بوئینگ 747 شرکت کانتاس در سال 1995 برای بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد کانتاس رونمایی شد. این جت در سال 2005 از رده خارج شد.

 

 

تصاویر مرتبط

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.