آداب سفرهای هوایی و چگونگی رفتار در هواپیما

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

 ماموران امنیتی، اولین قدم سفر های هوایی

این مرحله اولین قدم شما برای ورود به مراحل سفر هوایی است. برای بررسی هایی که توسط ماموران امنیتی انجام می شود شما باید تمام لوازم و وسایل خود را از جیب ها خارج کرده و روی باسکت قرار دهید پس قبل از رسیدن به این مرحله آمادگی آن را داشته باشید.

لوازم شما بعد از گذر از بخش چک با اشعه ایکس، از سمت دیگر خارج می شود؛ پس برای جلوگیری از شلوغی صف و منتظر ماندن مسافران دیگر، به سرعت برای برداشتن لوازم تان به سمت بخش بعد از چک و انتهای مسیر بروید.

کیف دستی کوچک خود را به داخل هواپیما ببرید

اگر قرار است یکی از کیف های دستی خود را که حاوی لوازم ضروری شماست به داخل هواپیما ببرید سعی کنید تا حد ممکن این کیف کوچکترین کیف شما باشد . در قسمت بالای صندلی، محلی برای قرار گرفتن این وسایل وجود دارد که به عنوان آداب و اصول پرواز هوایی، پرکردن تمام فضای آن قسمت آن هم به سختی اصلا خوشایند نیست.

 

 با مهمانداران در مورد قوانین بحث نکنید

مطمئنا زمانی که مهمانداران هشدارهایی در مورد استفاده از برخی لوازم را به شما می دهند حقایقی پشت این هشدارها پنهان است که رعایت آن به نفع خود شماست پس برای حفظ شخصیت و داشتن سفری آرام، به تمامی توصیه هایی که قبل از پرواز به شما داده می شود توجه کنید.

حواستان به نشستن و لم دادن روی صندلی هواپیما باشد

اگر در حین سفر احساس خستگی کردید و قصد داشتید که با بازکردن صندلی خود راحت تر بنشینید ابتدا به صندلی پشتی نگاه کنید و مطمئن شوید که این تغییر پوزیشن شما مشکلی برای مسافری که روی صندلی عقب نشسته است ایجاد نمی کند.

از ضربه زدن به صندلی و اطراف محل نشستن خودداری کنید

اگر توجه کرده باشید بعضی از افراد با نشستن بدون حرکت، دچار بی حوصلگی می شوند و عادت به کوبیدن پا به زمین و یا حرکاتی از این قبیل دارند . به یاد داشته باشید که این گونه حرکات و تولید صدا در سفرهای هوایی اصلا خوشایند نیستند و موجب آزار مسافران دیگر می شوند. پس بهتر است برای رفع بی حوصلگی، یک نوشیدنی و یا کتابچه ای جالب را امتحان کنید.

برای دریافت سرویس منتظر بمانید

زمانی که مهماندار هواپیما را می بینید که برای سرویس رسانی در زمان غذا و یا میان وعده، در راهروی هواپیما در حال حرکت است بهتر است تا رسیدن او به صندلی شما منتظر بمانید. بعد از تحویل سرویس توسط مهماندار، شما بایستی قسمت مخصوص که پشت صندلی مسافر جلویی قرار گرفته را باز کرده و غذا یا نوشیدنی خود را روی آن سرو کنید.

 بیش از حد راحت نخوابید

حالت خواب شما در اتاق خوابتان با صندلی هواپیما متفاوت است. پس هنگامی که احساس خواب آلودگی می کنید در شرایطی به خواب بروید که با حرکت دست و پایتان مسافر کنار دستی خود را اذیت نکنید و یا اگر می دانید که در خواب حرکت غیرطبیعی خواهید داشت پس بهتر است چرت زدن در هواپیما را فراموش کنید.

استفاده از دستشویی هواپیما

می دانید که تک تعداد بودن دستشویی هواپیما امکانی است که برای تمام مسافران صدق می کند پس در حین استفاده از دستشویی زمان استفاده را کوتاه و بهداشت را رعایت کنید.

زمان ترک هواپیما هم آداب و معاشرت را رعایت کنید

مطمئن باشید تا تمامی مسافران از هواپیما خارج نشوند حرکت به سمت سالن فرودگاه انجام نمی شود پس با آرامش و بعد از پیاده شدن مسافر صندلی جلویی خود از جا بلند شده و به سمت درب های خروجی حرکت کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.