ویزای ژاپن

۱۳۹۹ ۳۰ تیر

شرایط اخذ ویزای توریستی ژاپن

۱. گردش حساب:

برای درخواست ویزای ژاپن، گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضیان مورد نیاز است. گردش حساب باید به زبان لاتین صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب متقاضیان نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای ژاپن خواهید داشت. توجه داشته باشید که گردش حساب ویزای ژاپن تا ۵ روز پس از صدور معتبر می‌باشد.

۲. تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای ژاپن باید به دلار صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. حداقل مبلغ تمکن مالی ویزای ژاپن، ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان برای هر نفر می‌باشد.

مدارک ویزای توریستی ژاپن

 

ـ  اصل گذرنامه متقاضی با بیشتر از ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی

ـ  فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ژاپن

ـ  ۱ قطعه عکس ۴.۵ * ۴.۵ با پس زمینه سفید

ـ  اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

ـ  گواهی اشتغال به کار متقاضی

ـ  بلیط رفت و برگشت هواپیما

ـ  واچر هتل

ـ  بیمه مسافرتی (مطابق با روزهای اقامت در ژاپن)

ـ  برنامه سفری (مطابق با روزهای اقامت در ژاپن)

-  گردش حساب ۳ ماهه آخر و تمکن مالی

شرایط اخذ ویزای کار ژاپن

 

شرایط اخذ ویزای کاری برای هر کشوری متفاوت می‌باشد اما شما برای گرفتن ویزای کار حتما باید دارای یک سری شرایط کلی باشید. شرایط کلی اخذ ویزای کار به شرح زیر می‌باشد:

 

۱. ارائه دعوت‌نامه از سوی یک کارفرما: البته ممکن است که یکسری کشورها برای اعطا ویزای کاری از شما دعوت‌نامه دریافت نکنند. اما بسیاری از کشورها برای اعطای ویزای کار از شما دعوتنامه می‌خواهند. دعوت‌نامه ویزای کار حتما باید از سوی یک شرکت، یک موسسه و یا یک کارفرما ارسال شود. در متن دعوتنامه حتما باید اطلاعات شخص و یا شرکت دعوت کننده، سمت شغلی شما، میزان دستمزد دریافتی، مدت زمانی که در این کشور مشغول خواهید بود و آدرس محل شما ذکر شود. با توجه به کشور مقصد، دعوت نامه ویزای کاری حتما باید توسط یک ارگان معتبر (مثل شهرداری و غیره) به تائید برسد.

۲. تسلط به زبان کشور مقصد: متقاضی ویزای کار حتما باید به زبان کشور مقصد تسلط داشته باشد. تسلط به زبان کشور مقصد فقط و فقط با ارائه مدارک زبان میسر است و از شما هیچ آزمونی در این رابطه گرفته نمی‌شود.

۳. سابقه کار و یا تحصیل در شغل مورد نظر: اگر می‌خواهید در رشته تحصیلی‌تان در یک کشور خارجی کار کنید و به همراه مدرک تحصیلی دارای سابقه کار مرتبط هم هستید، شانس بالایی در اخذ ویزای کار خواهید داشت. توجه داشته باشید که سابقه کار مرتبط و یا رشته تحصیلی مرتبط یکی از شرایط اصلی اخذ ویزای کاری یک کشور خواهد بود.

۴. ترک کشور مقصد پس از اتمام مدت اعتبار ویزای کارشما به هیچ عنوان مجاز نیستید که پس از اتمام اعتبار ویزای کار در این کشور اقامت داشته باشید. در یک سری کشورها این امکان برای شما فراهم است که بعد از اتمام اعتبار ویزای‌تان درخواست اقامت کنید اما در یک قانون کلی، شما حتما پس از اتمام اعتبار ویزا باید کشور مقصد را ترک کنید.

 

 
 
 

تصاویر مرتبط

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.