دیدنی های باکو

۱۳۹۹ ۳۰ تیر

برج های شعله باکو

برج های شعله The Flame Towers امروزه جزو دیدنی های مشهور باکو هستند و به نوعی می توان گفت که نماد باکو و کشور آذربایجان محسوب می شوند. برج های شعله 3 آسمان خراش هستند که ارتفاع بلندترین آنها 182 متر است. به دلیل آن که شکل ظاهری و معماری بنا به شکل شعله های آتش است، به این برجها برج شعله یا فِلِیم می گویند. داخل این برجها هتل و واحدهای تجاری قرار دارد و ورود گردشگران به آنها آزاد است.

 

کاخ اسماعیلیه باکو

در سال 1908 میلادی شروع به ساخت کاخ اسماعیلیه کردند و در نهایت در سال 1913 میلادی ساختش به پایان رسید. صاحب این کاخ موسی نقی‌اف می باشد که یک میلیونر فعال در زمینه نفت و یک کارآفرین معروف بود. موسی نقی‌اف در سفرهایش به سوئیس بنایی را مشاهده می کرد که معماری آن را دوست داشت به همین خاطر تصمیم گرفت که هرگاه به باکو بازگشت، یک ساختمان شبیه آنچه در ذهن داشت برای فرزندش بسازد که این کار را هم کرد و حالا آن بنا یکی از دیدنی های مشهور باکوست.

 

موزه فرش باکو

فرش و گلیم از سوغاتی های مشهور آذربایجان به شمار می روند برای معرفی فرشهای آذری به جهانیان یک موزه فرش در باکو افتتاح شده که به سرعت مشهور شد. نوع معماری این موزه به صورتی است که گویا یک فرش لوله شده می باشد به همین خاطر جلب توجه کرده و به یکی از دیدنی های جذاب باکو تبدیل شد. موزه فرش باکو از سال 1967 میلادی دایر است و به عنوان یک مرکز فرهنگی هنری در آذربایجان شناخته می شود. در موزه فرش باکو قسمتی هم برای خرید فرش وجود دارد که می توانید از آن خرید کنید.

 

قلعه دختر باکو

قلعه یا برج دختر Maiden’s Tower در برخی شهرهای آسیایی از جمله استانبول و باکو وجود دارد. برج دختر باکو به دلیل داستانهای جالبی که در رابطه با آن گفته می شود، شهرت یافته و گردشگران را به سمت خود می کشاند این برج جزو فهرست جهانی یونسکو به شمار می رود و دیدن آن را به شما پیشنهاد می کنم. از این برج در قرن هجدهم به عنوان برج دیدبانی استفاده می شد. برج دختر باکو 29 متر ارتفاع دارد و از جالب ترین دیدنی های تاریخی باکو محسوب می شود.

 

کاخ شروان‌ شاهان باکو

کاخ شروان‌ شاهان Palace of the Shirvanshahs قصری تاریخی در باکوست که متعلق به پادشاهان شروانشاهان بود. این بنا نیز در سال 2000 جزو فهرست یونسکو برشمرده شد . اولین بازسازی این کاخ در سال 958 رخ داد اما سال ساخت آن تقریبا 100 پیش از این تاریخ است. در کاخ شروان شاهان می توانید از بازدید از قسمت های مختلفی چون آرامگاه، حمام، مسجد و... لذت ببرید.

 

تصاویر مرتبط

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.